Довідка Collabora Office 24.04
Панель Точки з'являється, коли Ви обираєте багатокутник і натискаєте Точки.
Вказані функції дозволяють змінювати вузли кривої чи об'єкта, перетвореного на криву. Доступні такі значки:
Значок Зміна геометрії дозволяє активувати чи деактивувати режим редагування для об'єктів Без'е. У режимі редагування можливий вибір окремих вузлів графічного об'єкту.
Редагувати вузли
Активує режим, у якому можна переміщувати вузли. При наведенні вказівника миші на вузол поруч з вказівником з'являється маленький порожній квадрат. Перетягніть цей вузол у інше місце. Крива з обох боків від цього вузла переміститься за точкою. Частина кривої між сусідніми вузлами змінить форму.
Щоб зсунути всю криву без викривлення форми, наведіть вказівник на криву між двома вузлами або всередині замкнутої кривої та перетягніть.
Переміщувати вузли
Активує режим вставки. Цей режим дозволяє вставляти вузли. Також дозволяється переміщувати вузли, як і у режимі переміщення. Якщо, проте, клацнути на кривій між двома вузлами й трохи зсунути мишу, утримуючи натиснутою її кнопку, буде вставлено новий вузол. Цей вузол є гладким, а лінії до контрольних точок паралельні та залишаються такими при переміщенні.
Якщо потрібно створити кутову точку, треба спочатку вставити або гладкий, або симетричний вузол, який потім перетворюється на кутову точку за допомогою команди Кутовий вузол.
Вставити вузли
Значок Видалити точки служить для видалення однієї або кількох вибраних точок. Якщо потрібно вибрати декілька точок, клацніть на відповідних точках, утримуючи натиснутою клавішу Shift.
Спочатку виділіть кути, які будуть видалені, а потім клацніть на цьому значку або натисніть клавішу Del.
Видалити вузли
Значок Розірвати криву дозволяє розірвати криву. Виберіть точки, де потрібно розірвати криві, та клацніть на значку.
Розділити криву
Перетворює криву на пряму лінію або прямую лінію на криву. Якщо вибрано один вузол, буде перетворена крива перед вузлом. Якщо вибрані два вузли, буде перетворена крива між двома вузлами. Якщо вибрати більше двох вузлів, кожен раз при клацанні на значка буде перетворена ще одна частина кривої. При необхідності вузли окружності будуть перетворені на кутові вузли, та нввпаки.
Якщо певна частина кривої є прямою лінією, кожна кінцева точка лінії має максимум одну контрольну точку. Їх неможливо перетворити на точки окружності, якщо не перетворити пряму лінію назад на криву.
Перетворити на криву
Перетворює вибрані точки на кутові точки. Кутові вузли мають дві переміщувані контрольні точки, котрі не залежать одна від от одної. Тому крива лінія не переходить у пряму через кутову точку, а створює кут.
Кутовий вузол
Перетворює кутовий або симетричний вузол в гладкий. Обидві контрольні точки кутового вузла вирівнюються у паралель та можуть бути переміщені лише одночасно. Контрольні точки можуть відрізнятися довжиною, дозволяючи змінювати ступінь кривизни.
Гладкий прохід
Цей значок перетворює кутовий або гладкий вузол у симетричний. Обидві контрольні точки кутового вузла вирівнюються у паралель та мають однакову довжину. Їх можна переміщувати лише одночасно, а ступінь кривини буде однаковою у обох напрямках.
Симетричний прохід
Замикає лінію або криву. Лінія замикається шляхом з'єднання точки з першою, позначеною збільшеним квадратом.
Закрити Без'є
Відмічає поточний вузол або вибілені вузли для видалення. Це відбувається у випадку, коли точка розташована на прямій лінії. При перетворенні кривої або багатокутника за допомогою значка Перетворити на криву на пряму лінію або зміні кривої за допомогою миші так, що вузол лежить на прямій лінії, він видаляється. Кут, з якого має відбуватися скорочення точки
Виключити вузли