Довідка Collabora Office 24.04
Тут вибираються словники і задаються правила для перевірки правопису.
Lists the available user dictionaries. Mark the user dictionaries that you want to use for spelling and hyphenation.
Відкриває вікно Новий словник, в якому ви можете назвати новий визначений користувачем словник чи словник винятків, а також вказати мову.
У розділі Словник можна ввести назву для нового визначеного користувачем словника або словника винятків і вказати мову.
Вказує назву нова власного словника. Автотично додається розширення файлу "*.DIC".
Вибравши певну мову, ви можете обмежити використання власного словника. Якщо обрано Усі, то особливий словник буде використовуватися незалежно від поточної мови.
Задає список слів, яких хочете уникати у своїх документах. Можна в словнику, визначеному таким чином, зберегти список заборонених слів. Тоді при перевірці орфографії, ви отримаєте інформацію про те, що використовувані слова є неприйнятними і вам запропонують їх замінити.
Відрикає вікно Зміна власного словника, в якому ви можете додавати слова до свого словника або змінювати наявні записи.
У діалоговому вікні Зміна користувацького словника можна додати у словник користувача нові терміни або змінити наявні записи. При зміні словника винятків у цьому діалоговому вікні надається додаткова можливість визначення винятку для слова. При перевірці правопису цей виняток додається в список пропонованих замін.
При зміні словника перевіряється статус файлу. Якщо цей файл захищений від запису, то його не можна змінити. Кнопки Створити і Видалити в цьому випадку неактивні.
Вказує книгу для редагування.
Список знехтуваних слів (Усі) містить всі слова, позначені при перевірці правопису кнопкою Пропустити. Цей список актуальний тільки для поточної перевірки.
Елемент IgnoreAllList не можна вибрати і не можна видалити. Можна видалити тільки включені в нього слова. Це відбувається автоматично при кожному закритті Collabora Office.
Призначає нову мову поточному власному словнику.
Можете додати нове слово до словника. У списку нижче ви бачите вміст обраного власного словника. Якщо ви вибираєте яке-небудь слово, то воно відображається в полі над списком. Якщо ввести слово, після чого поставити знак рівності, наприклад, "AutoComplete=", слово не буде ніколи автоматично перенесене і переноси ніколи не пропонуватимуться. Вибір "Auto=Complete" призведе до переносу в певному місці, де ви вставите знак =.
Ви можете використовувати блок [] замість знаку =, щоб визначити характер змін перед перервою переносів. Можливі форми змін: (1) Додаткові символи, наприклад tug[g]gumi результат правильної розстановки переносів “tugg- gummi” шведського слова "tuggummi". (2) Видалення символів, вказаних цифрою, наприклад, paral·[1]lel результат правильної розстановки переносів "paral - lel" каталонського слова "paral·lel", видаляє один знак перед точкою поділу. (3) Обидва видалені і додаткові символи, наприклад cafee[2é]tje результат правильної розстановки переносів "cafe - tje" голландського слова "cafeetje", видаляє два символи перед точкою поділу і додає один додатковий.
Це поле введення доступне, лише якщо ви редагуєте словник винятків або спеціальний словник, залежний від мови. У словниках винятків поле показує альтернативну пропозицію для поточного слова в текстовому полі "Слово". У залежних від мови спеціальних словниках поле містить відоме кореневе слово, як модель афіксації нового слова або його використання в складних словах. Наприклад, у словнику німецького словника нове слово "Litschi" (лічі) з модельним словом "Gummi" (гумка) приведе до розпізнавання "Litschis" (множина від лічі), "Litschibaum" (дерево лічі), "Litschifrucht" (фрукт лічі) тощо.
Додає слово із поля Слово у користувацький словник. Слово в полі Замінити на додається також у разі роботи зі словником винятків.
Визначення параметрів перевірки орфографії та розставлення переносів.
Якщо ви хочете змінити значення, то виберіть запис, а тоді клацніть Змінити. Ви побачите вікно для введення нового значення.
Вказує, що при перевірці орфографії перевіряються слова, набрані великими літерами.
Вказує, що при перевірці орфографії перевіряються слова, які містять поряд з буквами цифри.
Визначає обов'язковість перевірки спеціальних областей, наприклад, текстів в малюнках, при перевірці правопису.
Автоматична перевірка орфографії при введенні тексту і підкреслення слів з помилками.
Помилки введення з клавіатури підкреслюються в документі червоною рискою. Якщо навести курсор на зазначене так слово, можна відкрити контекстне меню зі списком пропонованих виправлень. Виберіть виправлення і замініть слово. У разі повторення такої ж помилки при редагуванні цього документа вона виправляється автоматично.
Щоб помістити пару слів в таблицю автозаміни, відкрийте контекстне меню автозаміни та виберіть Автозаміна. Виберіть потрібне слово в підменю. Слово замінюється і одночасно дана пара слів поміщається в таблицю замін.
Вказує мінімальну кількість символів, необхідну для автоматичного переносу.
Задає мінімальну кількість символів переношуваного слова, які обов'язково повинні залишатися в кінці рядка.
Задає мінімальну кількість символів переношуваного слова, які обов'язково повинні опинитися в наступному рядку.
Вказує, що не буде запропоновано переноси вручну. Якщо цей прапорець не встановлений, то коли слово не розпізнається, виводиться діалогове вікно для розстановки переносів.
Вказує, що розстановка переносів також застосовується у виносках, верхніх і нижніх колонтитулах.