Довідка Collabora Office 24.04
На першій сторінці майстра діаграм, або в контекстному меню діаграми можна вибрати тип діаграми.
При попередньому перегляді діаграми видно нові установки, введені в діалоговому вікні.
Після закриття діалогового вікна кнопкою "Гаразд" налаштування зберігаються і застосовуються постійно.
Після закриття діалогового вікна за допомогою кнопки "Відміна" або "Вихід" діаграма повертається до вигляду, який вона мала при відкритті діалогового вікна.
Для установки перспективи, зовнішнього вигляду і освітлення для тривимірної діаграми можна вибрати
.Введіть значення для повороту діаграми по цим трьом осям і для перспективи.
Для фронтального перегляду діаграми встановіть для всіх кутів значення 0. Кругові і кільцеві діаграми виглядають як круги та кільця.
Якщо увімкнено параметр "Аксонометричні осі", вміст діаграми можна обертати тільки в напрямках осей X і Y, тобто паралельно межам діаграми.
При значенні x=90, y=0 і z=0, відображається вигляд діаграми зверху. При x=-90 відображається нижня частина діаграми.
Повороти застосовуються в наступному порядку: спочатку по осі X, а потім по осі Y, а потім по осі Z.
Якщо при активації затінення виконується обертання діаграми, то джерела світла залишаються на діаграмі зафіксованими.
Осі обертання завжди ставляться до сторінки, а не до осях діаграми. У цьому полягає відмінність від деяких інших програм для роботи з діаграмами.
Установіть прапорець "Перспектива" для перегляду діаграми в центральній перспективі через об'єктив камери замість використання паралельної проекції.
Довжина фокусування задається за допомогою кнопки лічильника. 100% забезпечує перспективу, в якій дальня межа в діаграмі відображається приблизно як половина близької межі.
У попередніх версіях Collabora Office відсоток перспективи відображається іншим способом.
Виберіть схему у полі списку.
Встановлення прапорців і джерел світла виконується відповідно до обраної схеми.
За допомогою установки/зняття прапорців і створення таким чином комбінацій, не визначених у реалістичній або простій схемі, можна створити власну схему.
Установіть прапорець Затінення для візуалізації поверхні за допомогою методу Гуро; в іншому випадку буде застосовуватися плоский метод.
З допомогою плоского методу для кожного багатокутника встановлюється один колір і яскравість. Межі є видимими, а м'які градієнти і контекстне виділення неможливо.
У методі Гуро застосовуються градієнти для плавнішого, реалістичнішого вигляду.
Для додавання кордонів по краях об'єкта встановіть прапорець Обрамлення об'єкта.
Установіть прапорець Округлені краю, щоб згладити контури форм поля.
Встановіть джерела світла для тривимірного вигляду.
Клацніть по будь-якій з восьми кнопок, щоб увімкнути або вимкнути напрямлене джерело світла.
Типово увімкнено друге джерело світла. Воно є першим із семи "звичайних", однорідних джерел світла. Джерело світла 1 проєктує відблиски з підсвічуванням.
Згодом для вибраного джерела світла можна вибрати колір і інтенсивність у поле списку, розташованого безпосередньо під вісьмома кнопками. Значення яскравості всіх джерел світла вже додані, тому при активації декількох джерел світла необхідно використовувати темні кольори.
У режимі попереднього перегляду в зменшеному вигляді на цій вкладці доступно два повзунки для встановлення вертикального і горизонтального положень вибраного джерела світла. Джерело світла завжди спрямоване на середину об'єкта.
Кнопка в кутку області попереднього перегляду в зменшеному вигляді використовується для перемикання між сферичною і кубічною внутрішньою моделлю освітлення.
Поле списку "Розсіяне світло" використовується для визначення розсіяного світла, що розсіюється з однорідною інтенсивністю в усіх напрямках.