Collabora Office 24.04 Súgó
Sets the properties of the section.
Adjon meg egy nevet az új szakasznak. Alapértelmezés szerint a Collabora Office automatikusan a „Szakasz X” nevet rendeli az új szakaszokhoz (ahol X egy növekvő szám).
Egy másik dokumentum tartalmát vagy egy szakaszát beszúrja az aktuális szakaszba.
DDE-hivatkozást hoz létre Jelölje be ezt a négyzetet, majd írja be a használni kívánt DDE-parancsot. A DDE lehetőség csak akkor áll rendelkezésre, ha a Hivatkozás jelölőnégyzet be van jelölve.
Egy DDE-parancs általános szintaxisa a következő: „<kiszolgáló> <témakör> <elеm>”, ahol a kiszolgáló az adatot tartalmazó alkalmazás DDE-neve. A témakör az elem helyét (általában fájlnévként) mutatja meg, míg az elem a tényleges objektumot jelöli.
For example, to insert a section named "Section1" from a Collabora Office text document abc.odt as a DDE link, use the command: "soffice x:\abc.odt Section1". To insert the contents of the first cell from a Microsoft Excel spreadsheet file called "abc.xls", use the command: "excel x:\[abc.xls]Sheet1 z1s1". You can also copy the elements that you want to insert as a DDE link, and then Edit - Paste Special. You can then view the DDE command for the link, by selecting the contents and choosing Edit - Fields.
Enter the path and the filename for the file that you want to insert, or click the Browse button to locate the file. If the DDE check box is selected, enter the DDE command that you want to use.
Keresse meg a fájlt, amelyet hivatkozásként be akar szúrni, majd kattintson a Beszúrás gombra.
Válassza ki a fájlban azt a részt, amelyet hivatkozásként kíván beilleszteni.
Ha hivatkozott szakaszokat tartalmazó dokumentumot nyit meg, akkor a program a hivatkozások frissítésére fogja felszólítani.
Megakadályozza a kijelölt szakasz szerkesztését.
A kijelölt szakaszt jelszóval védi. A jelszónak legalább 5 karakterből kell állnia.
Megnyit egy párbeszédablakot, amelyen módosíthatja az aktuális jelszót.
Elrejti a kijelölt szakaszt, így az nem lesz kinyomtatva. Egy rejtett szakasz részei szürkén jelennek meg a Navigátorban. Ha az egérmutatót megállítja egy rejtett összetevő fölött a Navigátorban, akkor a "rejtett" súgótipp jelenik meg.
Ha egy oldalnak, élőfejnek, élőlábnak, lábjegyzetnek, keretnek vagy cellának az egyetlen tartalma egy szakasz, akkor azt a szakaszt nem rejtheti el.
Írja be azt a feltételt, amelynek teljesülnie kell a szakasz elrejtéséhez. A feltétel egy logikai kifejezés, mint például a „MEGSZOLITAS EQ Úr”. Ha például a körlevél funkciót használja egy adatbázis „Megszolitas” mezőjének definiálásához, amely mező értéke lehet „Úr”, „Úrhölgy” vagy „Hölgyem/Uram”, megadhatja, hogy egy szakasz csak akkor legyen kinyomtatva, ha a megszólítás „Úr”.
Egy másik példa az lehetne, hogy létrehoz egy „x” mezőváltozót, és annak értékét 1-re állítja. Ezután egy szakasz elrejtéséhez adjon meg egy feltételt erre a változóra, például: „x eq 1”. Ha a szakaszt meg akarja jeleníteni, akkor az „x” változó értékét „0”-ra kell állítania.
Akkor látja a párbeszédablak ezen területét, ha az aktuális dokumentum egy XForms-dokumentum.
E lehetőség kiválasztásával egy szakasz tartalma akkor is szerkeszthető lesz, ha a dokumentum csak olvasható módban van megnyitva.