Collabora Office 24.04 Súgó
A Diagramtündér első oldalán kiválaszthatja a diagramtípust.
Az XY diagram alapformájában egy adatsoron alapul, amely nevekből, az x értékek listájából, és az y értékek listájából áll. Minden értékpár (x|y) egy pontként jelenik meg egy koordinátarendszerben. Az adatsor neve az y értékek neve, ez jelenik meg a jelmagyarázatban.
A következő példákhoz válassza az XY diagramot:
x tengely skálázása
paraméteres görbe, például spirál generálása
függvény grafikonjának kirajzolása
mennyiségi értékek statisztikai tulajdonságainak bemutatása
Az XY diagramban lehet egynél több adatsor is.
Az XY diagramváltozatot Diagramtündér első oldalán vagy a menüparanccsal választhatja ki.
A diagram az alapértelmezett beállításokkal jön létre. A diagram befejezése után szerkesztheti a tulajdonságait a kinézetének módosításához. A vonalstílusok és ikonok az adatsor tulajdonságai párbeszédablak Vonalak lapján módosíthatók.
Kattintson duplán bármely adatpontra az
párbeszédablak megnyitásához. Ebben a párbeszédablakban az adatsorok számos tulajdonsága módosítható.Síkbeli diagramok esetén válassza a
menüparancsot a hibasávok megjelenítésének engedélyezéséhez.A Beszúrás menü parancsainak használatával engedélyezheti a középértékvonalak és trendvonalak megjelenítését.
Minden adatpontot egy ikon jelenít meg. A Collabora Office különböző színű és formájú alapértelmezett ikonokat használ minden adatsorhoz. Az alapértelmezett színkészlet a színek helyen állítható be.
Ez a változat egyenes szakaszokkal köti össze a szomszédos adatpontokat. Az adatpontok nem jelennek meg ikonokként.
A kirajzolási sorrend megegyezik az adatsorok sorrendjével. Jelölje be a Rendezés az x értékek szerint négyzetet a vonalak x értékek sorrendje szerinti kirajzolásához. Ez a rendezés csak a diagramra vonatkozik, a táblázatban lévő adatokra nem.
Ez a változat egyszerre jelenít meg pontokat és vonalakat.
A vonalak szalagokként jelennek meg. Az adatpontokat ikonok jelzik. A befejezett diagramnál válassza a Térbeli nézet lehetőséget a megvilágítás és a nézőpont megválasztásához.
Válassza a Sima lehetőséget a Vonaltípus legördülő listából görbék rajzolásához az egyenes vonalszakaszok helyett.
Kattintson a Tulajdonságok gombra a görbe tulajdonságainak beállításához.
A Harmadfokú spline az adatpontokat egy harmadfokú polinommal interpolálja. A polinomdarabok között átmenet sima, a meredekség és a görbület megegyezik.
A Felbontás határozza meg, hogy hány vonalszakasz legyen kiszámítva a polinomdarabhoz két adatpont között. A közbülső pontok láthatók, ha rákattint bármelyik adatpontra.
A B-spline lehetőség egy paraméteres, interpolált B-spline görbét használ. Ezek a görbék polinomdarabokból állnak. A Fokszám állítja be ezeknek a polinomoknak a fokszámát.
Válassza a Lépcsős lehetőséget a Vonaltípus legördülő listából pontról pontra lépkedő vonalak rajzolásához az egyenes vonalszakaszok helyett.
Kattintson a Tulajdonságok gombra a görbe tulajdonságainak beállításához.
4 eltérő lépéstípus létezik:
Kezdés vízszintes vonallal, és függőleges felfelé lépkedés a végéig.
Felfelé lépés kezdése függőlegesen, és befejezés vízszintes vonallal.
Kezdés vízszintes vonallal, felfelé lépés függőlegesen az X értékek közepéig, és befejezés vízszintes vonallal.
Függőlegesen kezd fellépkedni az Y értékek közepéig, vízszintes vonalat húz, majd függőlegesen a végéig lépve fejezi be.