Nápověda Collabora Office 24.04
Nastavení obecných možností exportu dokumentu do souboru PDF. Zahrnuje rozsah, obrázky, vodoznak, formuláře a další volby.
Nastavuje možnosti exportu pro stránky obsažené v souboru PDF.
Exportuje všechny určené tiskové rozsahy. Pokud není tiskový rozsah určen, exportuje se celý dokument.
Exportuje stránky, které zadáte do pole.
Chcete-li vytisknout rozsah stránek, použijte zápis 3-6. Chcete-li vytisknout jednotlivé stránky, použijte zápis 7;9;11. Je možné také tisknout kombinaci jednotlivých stránek a rozsahu stránek, například 3-6;8;10;12.
Exportuje aktuální výběr.
Otevře exportovaný dokument v prohlížeči PDF, který je v systému nastaven jako výchozí.
Nastaví možnosti exportu obrázků v dokumentu.
Zvolí pro obrázky bezztrátovou kompresi. Zachovají se všechny pixely.
Vyberte úroveň komprese JPEG. Při vyšší kvalitě se zachovají téměř všechny pixely. Při nižší kvalitě se některé pixely ztratí a vznikají ruchy, ale zmenší se velikost souboru.
Vyberte kvalitu komprese JPEG.
Snížením počtu pixelů na palec se zmenší velikost obrázků.
Vyberte nové rozlišení obrázků.
Obrázky EPS obsahující vložené náhledy se exportují jen jako náhledy. Obrázky EPS bez vložených náhledů se exportují jako prázdné zástupné prvky.
Přidá na pozadí stránek svislý, světle zelený a na střed zarovnaný text vodoznaku. Vodoznak není součástí zdrojového dokumentu.
Zaškrtnutím povolíte podpis vodoznakem.
Zadejte text vodoznaku.
Není možné upravit umístění, orientaci ani velikost vodoznaku. Vodoznak se neukládá do zdrojového dokumentu.
Nastavení obecných možností exportu do PDF.
Toto nastavení umožňuje exportovat dokument jako soubor .pdf, který obsahuje dva formáty souboru: PDF a ODF. V prohlížeči PDF se tento soubor chová jako obyčejný soubor .pdf, v Collabora Office ho ale lze plnohodnotně upravovat.
Převede dokument na formát PDF/A-1b, PDF/A-2b nebo PDF/A-3b. Do vytvořeného souboru PDF se vloží všechna písma použitá ve zdrojovém dokumentu a zapíší se také tagy PDF. Hlavním účelem je vytvořit elektronický dokument, jehož vzhled nezávisí na zařízení ani aplikaci, a je proto vhodný pro dlouhodobé uchování.
Většině uživatelů doporučujeme formát PDF/A-2b, který podporuje vrstvy a průhlednost tvarů a obrázků. Také má lepší kompresi (JPEG 2000) než PDF/A-1b, což obvykle vede k menší velikosti souborů. PDF/A-3b je téměř shodný s PDF/A-2b, pouze umožňuje vkládat další formáty souborů.
Zaškrtněte, chcete-li exportovat tagy PDF. To může výrazně zvětšit velikost souboru.
Tagované PDF obsahuje informace o struktuře dokumentu. To může pomoci zobrazit dokument na zařízeních s odlišnou obrazovkou a při použití hlasového výstupu.
Zaškrtněte, pokud chcete vytvořit PDF formulář. Tento formulář může uživatel vyplnit a vytisknout.
Vyberte formát odeslání formulářů ze souboru PDF.
Vyberte formát dat, která obdržíte od toho, kdo formulář vyplní: FDF (Forms Data Format), PDF, HTML, nebo XML.
Tímto nastavením bude nahrazeno URL nastavené v dokumentu.
Povolí ve vytvářeném PDF použití stejných názvů pro více polí. Je-li vypnuto, při exportu budou vytvořeny jedinečné názvy polí.
Nastaví možnosti pro různé funkce jako osnova, komentáře či rozvržení stránky.
Vyberte, pokud chcete všechny nadpisy dokumentů Writeru exportovat jako záložky PDF.
Exportují se pouze odstavce s úrovní osnovy 1–10. Na názvu stylu odstavce nezáleží. Například tak není exportována výchozí verze stylu odstavce Nadpis, pokud je jeho úroveň osnovy Tělo textu. Úroveň osnovy pro odstavec zjistíte volbou karty - Osnova a číslování.
Exportuje pouze zobrazené označení zástupných polí, samotné pole nebude funkční.
Při zaškrtnutí se komentáře v dokumentech Writeru a Calcu exportují jako poznámky PDF.
Vyberte, chcete-li exportovat komentáře na okrajích dokumentů Writeru tak, jak se zobrazují v aplikaci. To nezbytně povede k tomu, že se v celém dokumentu zmenší oblasti s obsahem, aby se komentáře na stránku vešly, a to bez ohledu na velikost okrajů.
Exportuje také stránky s poznámkami a umístí je na konec dokumentu PDF s exportovanou prezentací.
Exportuje pouze stránky s poznámkami.
Exportuje skryté snímky dokumentu.
Ignoruje pro jednotlivé listy velikost papíru, oblasti tisku a stav zobrazený/skrytý a namísto toho umístí každý list (včetně skrytých listů) na jedinou stránku, která bude právě tak velká, aby se na ni vešel celý obsah listu.
Pokud je povoleno, do souboru PDF se exportují automaticky vložené prázdné stránky. To je nejvhodnější, pokud tisknete oboustranně. Příklad: V knize je nadpis kapitoly nastaven tak, aby začínal na liché stránce. Pokud předchozí kapitola končí na liché stránce, Collabora Office vloží prázdnou sudou stránku. Tato volba určuje, zda se má taková stránka exportovat.
Tato možnost ovlivňuje, jak se obrázky ve formátu PDF exportují zpět do PDF. Jestliže je tato možnost zakázána, do výstupu se zahrne první stránka dat PDF. Při exportu do PDF se spojí použité obrázky, písma a další zdroje. Jedná se o složitou operaci, avšak výsledek je možné prohlížet v různých prohlížečích. Je-li tato možnost povolena, použije se odkaz XObject. Jde o jednoduchou operaci, ale tyto odkazy musí být podporovány v prohlížeči, aby bylo možné zobrazit vektorové obrázky. V opačném případě se v prohlížeči zobrazí rastr.